Okładka płyty z kolędami nowojorskich uczniów szkół polonijnych. Fot. Nowy Dziennik

Mali polonusi z Nowego Jorku nagrali płytę z kolędami

Bożonarodzeniowy projekt zaangażował w tym roku ponad 90 uczniów polonijnych szkół sobotnich działających w Wielkim Jabłku. Całkowity dochód ze sprzedaży krążka zasili budżet ogniska muzycznego w jednej z placówek.więcej»

28.11.2010

Młodzi polscy aktorzy z Pragi zapraszają do współpracy

Młodzi, energiczni i kreatywni Polacy mieszkający w stolicy Czech skrzyknęli się żeby założyć własny teatr. Już 11 grudnia zapraszają na premierę spektaklu „A wariaci jeszcze tańczą” na podstawie tekstu Juliana Tuwima „Bal w operze” i tekstów Agnieszki Osieckiej. więcej»

23.11.2010

Litwa (na razie) bez podwójnego obywatelstwa

Prezydent Litwy zawetowała kontrowersyjną nowelizację ustawy o obywatelstwie wprowadzającą m.in. prawo do podwójnego obywatelstwa. więcej»

22.11.2010
Czerwony Kościół - stulatek z Mińska

Mińsk: sto lat Czerwonego Kościoła

Jedna z najbardziej znanych świątyń katolickich na Białorusi, kościół p.w. śś. Szymona i Heleny w Mińsku, nazywany Czerwonym Kościołem, obchodzi sto lat. W niedzielę, równo wiek od jego poświęcenia, odprawiona została uroczysta msza z udziałem tłumu wiernych.więcej»

22.11.2010
Fot. Władek Maławski

Zobacz, jak lwowska Polonia obchodziła Święto Niepodległości

W czwartek 11 listopada w lwowskiej operze z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski odbył się spektakl „Zemsta”. Przedstawienie zorganizował Konsulat RP we Lwowie przy współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku Białej. więcej»

15.11.2010
Siedziba News Corp Ruperta Murdocha w Nowym Jorku

Petycja i demonstracja przeciw „polskim obozom”

Przed nowojorską siedzibą koncernu medialnego News Corporation, który jest właścicielem dziennika „Wall Street Journal”, odbyła się w tym tygodniu trzecia już demonstracja wzywająca do sprostowania pojawiających się na łamach pisma sformułowań o „polskich obozach koncentracyjnych”.więcej»

03.11.2010
Budynek Konsulatu Generalnego RP w Chicago. Fot. www.polishconsulatechicago.org

Przekręcony remont Konsulatu RP w Chicago?

Rozpłynięcie się w powietrzu miliona złotych, konflikt interesów czy rozpoczęcie prac bez przedstawienia szczegółowego kosztorysu – to tylko niektóre nieprawidłowości, jakie Najwyższa Izba Kontroli wykryła w dokumentacji remontu siedziby Konsula Generalnego RP w Chicago, który przeprowadzono w latach 2004-09. Raport NIK nie pozostawia suchej nitki...więcej»

25.10.2010

Litwa: ciąg dalszy sporu wokół polskiej mniejszości

Litewskie MSZ zarzuca polskim urzędnikom szerzenie błędnych informacji o sytuacji polskiej mniejszości na Litwie i Orlen Lietuva. Doszło w tej sprawie do spotkania dyrektora Departamentu Państw Europy MSZ w Wilnie Nerisa Germanasa z ambasadorem RP Januszem Skolimowskim. więcej»

22.10.2010

Wieści z Czarnogóry. Wakacje z Polską

Klub Studentów przy Stowarzyszeniu Polaków w Czarnogórze wydał pierwszy numer swojego biuletynu pt. „Wakacje z Polską”.więcej»

21.10.2010
Polscy demonstranci przed redakcja The Wall Street Journal. Fot. Nowy Dziennik
Internetowa wersja artykułu “Picking the Best of Spring’s New Style Books” autorstwa Christiny Binkley do dziś nie została zmieniona

Nowy Jork: Uliczny sprzeciw Polonii wobec „polskich obozów”

„Zmieńcie tekst, on jest niepoprawny”, „Ilu redaktorów musi pracować nad tekstami dotyczącymi niemieckich obozów koncentracyjnych budowanych na terenie Polski podczas II wojny światowej, aby były zgodne z prawdą?” – takiej treści transparenty przyniosła przed nowojorską redakcję „The Wall Street Journal” grupa Polaków wyrażając swój sprzeciw wobec...więcej»

19.10.2010
Wyświetlono artukyły od 231 do 240 ze wszystkich 256