Polacy w Hiszpanii będą mieli swój dom

Za kilka miesięcy rozpocznie się pod Madrytem budowa Domu Polskiego, oficjalnej siedziby organizacji polonijnych w Hiszpanii.więcej»

07.02.2011
Dr Hanna Wołłoćko z synem Jackiem. Fot. "Nowy Dziennik"

USA: Polska firma pracuje nad sztuczną krwią

Zapotrzebowanie na krew rośnie z każdym dniem. Sukcesywnie maleje z kolei liczba jej dawców. Opracowanie sztucznego odpowiednika czerwonego płynu ustrojowego staje się więc jednym z największych wyzwań współczesnej medycyny. Równolegle z potentatami rynku medycznego badania nad sztuczną krwią prowadzi też mała polonijna firma farmaceutyczna z New...więcej»

27.01.2011

Polacy zawiązali koalicję z Rosjanami. Razem wygrają?

Członkowie Akcji Wyborczej Polaków na Litwie wystartują w wyborach samorządowych w koalicji z Rosjanami. Na listach Akcji znaleźli się również przedstawiciele innych mniejszości narodowych oraz przedstawiciele wspólnot litewskich.więcej»

24.01.2011
Wielkie liczenie orkiestrowych pieniędzy w Atenach. Fot. WOŚP Ateny

Polonijna WOŚP ciągle gra: Ateny informują…

Mimo, iż od XIX. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęły już blisko 3 tygodnie w wielu zagranicznych sztabach trwa jeszcze liczenie zebranych pieniędzy. Dziś do redakcji IUVE.pl dotarł kolejny orkiestrowy meldunek z Aten, gdzie już teraz wiadomo, że padł rekord kwesty. Gratulujemy i dziękujemy! więcej»

24.01.2011

Wielka Brytania: Polski emigrant z nagrodą im. księżnej Diany

Maciej Szukała z walijskiego Wrexham został laureatem nagrody im. księżnej Diany. 16-latek otrzymał prestiżowe wyróżnienie za pracę na rzecz rodzin emigrantów.więcej»

22.01.2011
Wypełniona sala Instytutu Piłsudskiego. Fot. Archiwum IP
Współtwórczyni filmu Maria Dłużewska odpowiada na pytania widzów
Po projekcji konsul generalna RP Ewa Junczyk-Ziomecka poprosiła, aby uczcić  minuta ciszy pamięć ofiar wypadku
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 wybitnych Polaków, w tym para prezydencka. Fot. smolensk.blogspot.com

Nowojorska Polonia wciąż żyje katastrofą smoleńską

Oklaskami i minutą ciszy dla uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej przyjęła nowojorska Polonia film „Mgła”. Projekcja dokumentu Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej zgromadziła w budynku Instytutu Piłsudskiego na Manhattanie prawdziwe tłumy rodaków. Wkrótce w innych częściach miasta odbędą się kolejne, nieplanowane wcześniej pokazy. więcej»

21.01.2011

Polki w Ameryce od stu lat mówią własnym głosem

Z okazji stulecia kwartalnika „Głos Polek”, wydawanego przez Związek Polek w Ameryce – największą organizację kobiecą tamtejszej Polonii – w Muzeum Polskim w Chicago otwarto wystawę „A Voice of Their Own – Własnym Głosem”. więcej»

18.01.2011

Zdobędą władzę i ocalą polskość na Litwie?

Aż 430 kandydatów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie będzie walczyło o mandaty radnych w lutowych wyborach samorządowych w tym kraju. Dobry wynik wyborczy pretendenci warunkują upowszechnieniem wiedzy o organizacji i jej politycznym dorobku. Nie tylko wśród litewskich Polaków. więcej»

14.01.2011

Polonia z Uralu gorąco przyjęła polskie kino i Jerzego Stuhra

III Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Wschód-Zachód”, który odbywał się już po raz trzeci w Orenburgu na południowym Uralu był okazją do spotkania miejscowej Polonii ze znakomitym polskim aktorem i reżyserem Jerzy Stuhrem. Pan Jerzy był przewodniczącym jury tegorocznego festiwalu.więcej»

14.01.2011
Finał WOŚP w Londynie. Fot. Archiwum WOŚP Londyn
Światełko do nieba w Southampton. Fot. WOŚP Southampton
Liczymy, liczymy. Fot. WOŚP Londyn
Mali wolontariusze z Hamburga. Fot. wosp.org.pl
Finał WOŚP w Atenach zgromadził prawdziwe tłumy. Fot. WOŚP Ateny
Tomasz Adamek z dyplomem z podziękowaniami od Jurka Owsiaka. Fot. Marcin Żurawicz / "Nowy Dziennik"

XIX. finał WOŚP: Na Polonię zawsze można liczyć!

Rodacy rozsiani po całym świecie po raz kolejny przyłączyli się do charytatywnych wysiłków Jerzego Owsiaka i jego Fundacji. Dopisali wolontariusze i darczyńcy; na licznych koncertach, pokazach, zabawach i spotkaniach polonusom udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych. Większość pieniędzy trafiła już do warszawskiej centrali WOŚP, niemniej w wielu...więcej»

12.01.2011
Wyświetlono artukyły od 211 do 220 ze wszystkich 256