Z ministrem MacAskill'em

Nowe biuro PCPR w Edynburgu

Polskie Centrum Pomocy Rodzinie otworzyło nowe biuro w Edynburgu, w dzielnicy Leith, gdzie występuje największe skupisko Polaków w stolicy Szkocji. Obecny w tym dniu szkocki minister sprawiedliwości, Kenny MacAskill wyraził uznanie polskiej organizacji i jej pracownikom za ich dotychczasową działalność. Zadeklarował pełne wsparcie dla polskiej...więcej»

17.10.2013
Ognisko polskie w Londynie. Fot. Archiwum

Płoną ogniska polskie

Zarząd Polskiego Centrum w Yonkers, (USA, stan new Jersey - red.) nie stanął na wysokości zadania. Zamiast próby ratowania ośrodka, który od ponad 90 lat służy Polonii z Westchester, wystawił na sprzedaż budynek przynależący do tej zasłużonej polonijnej instytucji. Nie było nowych pomysłów na ożywienie oferty Centrum, otworzenia się na nowe...więcej»

28.03.2013

Polski design na starych fotografiach w Mediolanie

Już 9 kwietnia w centrum sztuki współczesnej Frigoriferi Milanesi w Mediolanie odbędzie się inauguracja wystawy „Polski fotodesign - Design lat 50. i 60. w fotografii artystycznej”.więcej»

28.03.2013
Fot. Facebook

Specjalny serwis łotewskiej Polonii

Unikalne zdjęcia pokazujące życie Polaków na Łotwie w okresie od początku XX wieku do 1940 roku, dokumenty i historie miejsc, związanych z Polonią można znaleźć w nowym serwisie internetowym Polonika.lv. Portal został stworzony przez Ambasadę RP w Rydze i jest sfinansowany ze środków MSZ. więcej»

14.01.2013
Fot. Facebook

Polskie kolędowanie w Nowym Jorku

Już dziś szykuje się nie lada gratka dla Polonusów z Nowego Jorku. Tamtejszy Konsulat Generalny RP organizuje specjalny koncert Chóru Angelus. Publiczność będzie mogła wysłuchać sopranistki Zofii Gradzkiej i mezzosopranistki Julii Partyki. Na fortepianie zagra Elisabeth Calhoun Frank, a dyrygować będzie Izabela Grajner-Partyka.więcej»

09.01.2013

Polski Instytut w Kijowie uhonorował ukraińska artystkę

Żanna Kadyrowa została laureatką nagrody im. Kazimierza Malewicza. Ukraińska artystka, rzeźbiarka i członkini grupy Rewolucyjna Przestrzeń Eksperymentalna za wkład w rozwój sztuki współczesnej otrzymała nagrodę przyznawaną przez Instytut Polski w Kijowie.więcej»

18.12.2012
Fot. Wikipedia

Włoska Polonia pamięta o tradycji

Uczniowie Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie wystawili bożonarodzeniowe jasełka w kościele przy Via Merulana. W przedstawieniu wzięły udział dzieci i młodzież z Zespołu Szkół imienia Gustawa Herlinga - Grudzińskiego. więcej»

18.12.2012
Stan wojenny w Polsce wprowadzono 13 grudnia 1981 r. Fot. Archiwum

O początku stanu wojennego w Monachium

13 grudnia o godzinie 20.00, w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w budynku Polskiej Misji Katolickiej w Monachium przy ulicy Heßstraße 26, odbędzie się projekcja serialu dokumentalnego Krzysztofa Kalukina „13 pierwszych dni” o początkach stanu wojennego.więcej»

12.12.2012
Fot. Wikipedia

Przedświąteczne spotkanie Polonusów

Członkowie Polsko-Amerykańskiego Klubu Biznesmena spotkali się na uroczystym obiedzie. O świąteczny nastrój przy stole w Richmond Country Club na Staten Island zadbały rodziny przedstawicieli klubu. więcej»

07.12.2012

Włoscy prawnicy bezpłatnie pomagają Polonii

Już w ponad 30 włoskich miastach działają Avvocati di strada, czyli adwokaci ulicy. To prawnicy, którzy bezpłatnie udzielają porad i pomocy prawnej. Pierwsze takie grupy powstały 12 lat temu w Bolonii.więcej»

07.12.2012
Wyświetlono artukyły od 21 do 30 ze wszystkich 256