Studenci wspierają polonistykę na Uniwersytecie Torontońskim

Studenci zrzeszeni w  Stowarzyszeniu Studentów Polskich na Uniwersytecie Torontońskim już po raz trzeci przekazali fundusze zebrane przez Stowarzyszenie na rzecz katedry polonistyki. 15 października 2014 roku przekazali prof. Tamarze Trojanowskiej, kierownikowi katedry  polonistyki na Wydziale Literatur i Języków Słowiańskich...więcej»

05.11.2014

Szekspir w polskim plakacie - wystawa na Uniwersytecie w Toronto

Rok 2014 jest szczególny dla świata teatru. W tym roku przypada bowiem 400. rocznica urodzin największego dramaturga - Williama Szekspira. Z tej okazji prof. Zbigniew Latała z Politechniki Krakowskiej zaprasza 23 września na wystawę plakatu polskiego poświęconą W.Szekspirowi. /ri/więcej»

19.09.2014

Ćwierć wieku Żytomierskiego Związku Polaków

Od 9 do 12 października 2014 r. Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie będzie świętował swoje 25-lecie. Patronat honorowy nad tym jubileuszem objął marszałek Senatu RP pan Bogdan Borusewicz, a w ramach tych uroczystości odbędzie się XX Międzynarodowy Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia” i organizowane po raz siódmy Dni Kultury...więcej»

18.09.2014
logo Centrum Together-Razem

Współpraca Centrum Together-Razem i Fundacji ITAKA

W połowie maja Centrum Together-Razem i Fundacja ITAKA rozpoczęły współprace w zakresie poszukiwań zaginionych na terenie Irlandii. Na stronie internetowej www.together-razem.org w sekcji oferta pomocy znajdziecie zakładkę: ITAKA poszukuje zaginionych. Znajdują się tam obecnie 4 osoby, które zaginęły właśnie na terenie Irlandii. Jak podaje Pani...więcej»

03.06.2014

Ewa Stachniak na potrzeby polonistyki w Toronto

25 kwietnia 2014 r. w St. Michael’s College w Toronto miało miejsce spotkanie z autorką Ewą Stachniak poświęcone promocji jej najnowszej  powieści  pt. “Cesarzowa nocy” (Empress of the Night). Moderatorem spotkania była pani  profesor Tamara Trojanowska, kierownik polonistyki na Wydziale Literatur i Języków Słowiańskich...więcej»

28.04.2014
Artyści i organizatorzy koncertu

Anna German – legenda za życia …

Do Doniecka wiosna przyszła razem z piosenkami, jakie kiedyś śpiewała Anna German – słynna  polska piosenkarka znana nie tylko w Polsce, ale i daleko za jej granicami. W sali koncertowej hotelu „Shakhtar Plaza” 21 marca odbył się już po raz siódmy Koncert pamięci Anny German „Legenda za życia…”. W trakcie koncertu brzmiały piosenki z...więcej»

25.03.2014

Olimpiada w Żytomierzu

W Żytomierzu na Ukrainie odbyła się już XV Olimpiada z języka polskiego, historii, kultury i literatury polskiej, zorganizowana przez działaczy Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w tym mieście oraz Klubu Stypendystów Fundacji SEMPER POLONIA Obwodu Żytomierskiego. Olimpiada, w której wzięło udział 34 polonijnych uczestników, miała na celu...więcej»

07.03.2014

Dzień Pułaskiego w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza do Chicago na obchody Dnia Pułaskiego, które rozpoczną się w poniedziałek, 3 marca 2014 r. o godz. 10.00 w Sali Głównej im. Sabiny Logisz z udziałem przedstawicieli urzędów stanowych, miejskich i powiatowych, duchowieństwa oraz organizacji polonijnych. W czasie uroczystości złożony zostanie wieniec pod obrazem...więcej»

20.02.2014

Przeciw dyskryminacji i oczernianiu Polaków

„Chcielibyśmy zaprosić Państwa na pokojowy protest przeciwko przedstawianiu Polaków żyjących w UK w negatywnym świetle. Dyskryminacja Polaków przez uwłaczające wypowiedzi polityków, w celu zdobycia głosów w wyborach, musi się skończyć. Jest to policzek dla tysięcy Polaków pracujących i płacących podatki w UK, jak również zniewaga dla naszych...więcej»

19.02.2014
Na zdjęciu od lewej: CEO Wojciech Białek, ambasador Gints Apals,  wolontariusz Rory O'Neill, członek Zarządu Together-Razem Brendan Dempsey

Ambasador Łotwy w Centrum Together-Razem

Biuro Centrum Together-Razem odwiedził w listopadzie ambasador Łotwy w Dublinie, Gints Apals, zainteresowany programem Voting Together - edukacją wyborczą i aktywizacją obywatelską migrantów z EU.  Dużą rolę odgrywa w tym procesie biuro Parlamentu Europejskiego z Dublina, z jego szefem, Francisem Jacobsem, który promuje działania...więcej»

12.11.2013
Wyświetlono artukyły od 11 do 20 ze wszystkich 256