XVI Bal Polonii w Zurychu

W sobotę, 31 stycznia 2015 r. po raz szesnasty Polonia Szwajcarska będzie bawiła się na balu karnawałowym, nad którym patronat tradycyjnie objęła Ambasada RP w Bernie. Bal odbędzie się w salach hotelu „Mövenpick” w Zurichu-Ragensdorfie, a do tańca będzie grał zespół „Rokodyl” z Polski. 

Otwarcia balu dokona Zespół Taneczny „Piast”, który zaprezentuje „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, do którego zaproszeni zostaną wszyscy goście. Honorowymi uczestnikami balu będą m.in. ambasador RP Jan Starzyk z małżonką, konsul Ryszard Szklany, konsul honorowy RP w Zurichu Markus Blechner i Marek Dudkiewicz, właściciel firmy oprogramowań komputerowych „HR Campus”, jeden z głównych sponsorów Zespołu „Piast”.

- Spodziewamy się udziału ponad 300 gości – mówi Andrzej Nurkowski, jeden ze współorganizatorów balu. – Bal to okazja nie tylko do spotkania z przyjaciółmi, świetna zabawa do białego rana, ale również emocje związane z możliwością wygrania cennych fantów m.in. cennych zegarków szwajcarskich w tomboli, z której dochód przeznaczymy na szczytny cel. /mh/

30.01.2015 11:57 opublikowano w Tym żyje Polonia