W Antwerpii o biznesie

29 listopada 2014 r. rozpocznie się w Antwerpii II Forum Polskich Przedsiębiorców w Belgii. Ma służyć właścicielom firm, które osiągnęły już pewną pozycję na belgijskim rynku oraz tym, którzy swój biznes dopiero co rozpoczęli i poszukują profesjonalnego doradztwa lub wiedzy płynącej z praktyki i doświadczenia polskich ekspertów oraz lokalnych przedsiębiorców.

Według danych z roku 2009 w Belgii zarejestrowanych zostało 7400 małych i średnich przedsiębiorstw polskiego pochodzenia, z powodzeniem konkurujących z Belgami na lokalnym rynku. Część z nich blisko współpracuje także z Polską. Jednakże przedsiębiorcy wiedzą o sobie nawzajem mało, nie wiedzą jak bardziej efektywnie prowadzić interesy korzystając ze środków  unijnych, doradztwa w zakresie prawa handlowego polskiego i belgijskiego, mają małe pojęcie o e-biznesie czy ubezpieczeniach w różnych formach samozatrudnienia. Tę wiedzę wyniosą z obrad Forum.

Celem Forum jest również zwrócenie uwagi belgijskiej opinii publicznej na wkład polskich firm w rozwój belgijskiej gospodarki oraz wskazanie kierunków współpracy polskiego rządu z  polskimi przedsiębiorcami mieszkającymi poza granicami kraju.
więcej na:www.biznesforum.be

17.11.2014 12:10 opublikowano w Tym żyje Polonia