Fot. Facebook

Fot. Facebook

Polscy muzycy koncertują dla Polonusów

Aż 17 koncertów w Stanach Zjednoczonych zagra w najbliższym czasie Filharmonia Narodowa pod batutą Antoniego Wita. Pierwszy występ zaplanowany jest na 19 października w Mechanics Hall w Worcester, Massachusetts. Tym samym otworzy 153. edycję festiwalu Worcester Music Festival. Trasę zakończą dwa występy w Davies Symphony Hall w San Francisco w dniach 11 i 12 listopada.

Antoni Wit jest dyrektorem naczelnym i artystyczneym Filharmonii Narodowej od stycznia 2002 r. Należy do grona najbardziej cenionych polskich dyrygentów. Występował na największych światowych scenach i dowodził czołowymi zespołami symfonicznymi – m.in. Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden, Philharmonia BBC London. Pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Nagrał ponad sto pięćdziesiąt płyt w tym 50 z polską muzyką.

Inauguracyjny koncert Filharmonii Warszawskiej odbył się 5 listopada 1901 roku. Orkiestrę poprowadził wówczas Emil Młynarski, a jako solista wystąpił Ignacy Jan Paderewski - pianista, kompozytor i przyszły mąż stanu.

Więcej informacji na stronie http://www.polonia.net/events/2012-09-tournee-filharmonii-narodowej-z-warszawy-po-usa.

MZ/polonia.net

17.10.2012 14:42 opublikowano w Tym żyje Polonia