Festiwal „Polonez pod hałdami Donbasu”

Nad Donieckiem wisi groźba wojny, ale okazuje się, że  można żyć , śpiewać i tańczyć nie przyjmując jej do wiadomości. 14 listopada 2014 roku w Sali koncertowej Donieckiej obwodowej filharmonii odbył się festiwal "Polonez pod hałdami Donbasu" na cześć Dnia Niepodległości Polski i 10 rocznicy Towarzystwa Kultury Polskiej "Polonia". 

Towarzystwo Kultury Polskiej „Polonia” założono w 2004 roku w Makiejewce, a od 2009 roku jest ono obwodową organizacją społeczną i ma oddziały w Doniecku, Makiejewce, Dokuczajewsku, Krasnoarmiejsku, Torezie.Nie bacząc na takie trudne czasy w Koncercie wzięli udział zasłużeni działacze kultury, laureaci międzynarodowych konkursów, zespoły choreograficzne z  Warszawy, Doniecka, Makiejewki, Dokuczajewska i Jasinowatej. 

W trakcie Festiwalu byli wykonywane utwory z repertuaru Anny German, Aleksandra Wertyńskiego, muzyka Fryderyka Chopina,Henryka Wieniawskiego i Wojciecha Kilara, polskie tańce ludowe. Sala Koncertowa była pełna ludzi,  kiedy zespół dziecięcy pieśni i tańca „Niespodzianka” zaśpiewał "Zawsze niech będzie słońce" i wszyscy w sali wstali i zaśpiewali z nim razem. Niech będzie słońce….(aw)

27.11.2014 22:09 opublikowano w Tym żyje Polonia