Srebro dla Adama Małysza. Fot. Agencja Gazeta
Medaliści na podium- od lewej Adam Małysz, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer. Fot. Agencja Gazeta.

Małysz w srebrze

Adam Małysz srebrnym medalistą na średniej skoczni! Czwarty udział w igrzyskach –trzeci medal. Kto oglądał transmisję, zapewne wciąż jest stanie szczytowych emocji.Po pierwszej serii- jaskółka możliwości sukcesu.  Szwajcar Ammann ( w końcu skoczy po swoje trzecie złoto olimpijskie!) – 105 m. To dało 2 ,5 pkt. przewagi nad Niemcem Uhrmannem....więcej»

14.02.2010
Logo XXI Igrzysk Olimpijskich

Dwa tygodnie emocji i bezsenności- po zapaleniu olimpijskiego znicza

Nie wiem, ile tysięcy Polek i Polaków zasiadło o 3 rano przed telewizorem w noc z 12 na 13 lutego, ale było warto. Uroczystość otwarcia XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich na BC Place Stadium w Vancouver przeszła oczekiwania. Była jakże inna niż ta w 1988 r. w Calgary, którą do dzisiaj pamiętam. Dzięki relacjom telewizyjnym ci, którzy smacznie...więcej»

13.02.2010

Dziewiąte igrzyska „Jantara”

Klub Olimpijczyka "Jantar" z Racotu  ma się czym pochwalić – po raz dziewiąty młodzież ze swoim prezesem Wojciechem Ziemniakiem będzie kibicowała polskim sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich. - Wszystko zaczęło się od ”szalonej” wyprawy do Barcelony na Igrzyska XXV Olimpiady, potem było Lillehammer, Atlanta, Nagano, Sydney, Ateny,...więcej»

11.02.2010
Justyna Kowalczyk. Fot. Agencja Gazeta
Adam Małysz. Fot. Agencja Gazeta

Osiem- plus...?

Vancouver w Kanadzie - od 12 do 28 lutego. Żeby poznać czas tamtejszy, trzeba odjąć 9 godzin od tego z polskiej strefy. Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Polska ekipa w składzie około pół setki sportowców i - jak zawsze - z dużą liczbą zespołu obsługowo-reprezentacyjnego. Ekipa w sam raz, czy ponad stan naszej sportowej siły w sportach...więcej»

09.02.2010

„Pogoń” gra

Od czterech miesięcy, kiedy to 10 października 2009 r. Lwowski Klub Sportowy „Pogoń” uroczyście reaktywował swoją działalność, piłkarze nie zwalniają tempa.6 grudnia wystartowali w Mistrzostwach Obwodu Lwowskiego w Futsalu (w piłce nożnej halowej). W rozgrywkach bierze udział osiem drużyn. Do tej pory „pogoniarze” rozegrali cztery mecze: wygrali...więcej»

03.02.2010

Brawa dla… pokonanych

Najgłośniej ostatnio było o piłce ręcznej. Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy.  To w piłce ręcznej osiągnięcie historyczne. Mimo, że były chwile, gdy wydawało się nawet, że medale będą nasze! Tak świetnie grali. Szli przez turniej jak huragan, prezentowali „ręczną robotę”, jako hołd składany nieustannemu...więcej»

02.02.2010

Autorski przegląd wydarzeń sportowych

Autorski przegląd sportowych wydarzeń 16.12.2009         Samopoczucie kierownictwa Polskiego Związku Piłki Nożnej ciągle jest odwrotnie proporcjonalne do miejsca polskiego futbolu w świecie. Ostatni ranking FIFA plasuje polską reprezentację na 58. miejscu. Tak nisko nie jesteśmy notowani w żadnej innej istotnej...więcej»

28.12.2009

MMA czyli mieszane uczucia

Jak prawie sześć milionów dorosłych Polaków obejrzałem w telewizji Polsat walkę dwóch osiłków w czymś, co podobno robi furorę, a skrótowo nazywa się MMA. Obejrzałem trochę przez przypadek, bo wróciłem akurat z meczu tenisa stołowego europejskiej Ligi Mistrzów, który komentowałem w TVP, a gdy włączyłem na chwilę telewizor, do ringu zbliżali się...więcej»

14.12.2009
Wyświetlono artukyły od 424 do 431 ze wszystkich 431