Szczypiorniści w półfinale MŚ !!!

Nasi piłkarze ręczni na czele z bramkarzem Sławomirem Szmalem przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Katarze musieli chyba oglądać mnóstwo filmów Alfreda Hitchcocka, bo w kolejnym meczu znów zafundowali nam horror w najlepszym stylu. W ćwierćfinałowym meczu z Chorwatami nie byli faworytami, ale do przerwy wygrywali 12 do 10. Ale co potem się działo to trudne do opowiedzenia. W drugiej połowie Chorwaci szybko wyrównali, a potem prowadzili nawet trzema bramkami 17 : 14. Wtedy mało kto był w stanie uwierzyć, że Polacy się odrodzą. A jednak po 45 minucie biało czerwoni zaczęli odrabiać straty i na dwie minuty przed końcem dzięki bramce zdobytej przez Kamila Syprzaka znowu wyszli na prowadzenie. Chwilę później w głównej roli znowu wystąpił bramkarz Szmal broniąc niesamowity strzał najlepszego z Chorwatów Domagoja Duvnjaka. Kropkę nad „i” postawił Mariusz Jurkiewicz, który po kontrataku pokonał bramkarza chorwackiego ustalając wynik meczu na 24 do 22.

Podopieczni trenera Michaela Bieglera w tym heroicznym boju pokazali charakter i ogromną odporność psychiczną. Teraz przed nimi półfinał, w którym zmierzą się z gospodarzami mistrzostw drużyną Kataru. I to była kolejna środowa niespodzianka, bowiem faworytem tego ćwierćfinału była drużyna Niemiec, która wygrała „polską” grupę eliminacyjną gromiąc w pierwszym meczu biało czerwonych 29 : 26.  I kiedy już szykowaliśmy do rewanżu z Niemcami w meczu półfinałowym przyszła informacja, że Katar pokonał Niemcy 26 :24.

Konia z rzędem, kto wytypował taki półfinał Polska – Katar i czy to będzie kolejny horror w wykonaniu biało czerwonych? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższy piątek 30 stycznia 2015 r. /kibic/

28.01.2015 19:31 opublikowano w Sport