Świat się dowiedział o Niecieczy !

Konia z rzędem każdemu, kto odpowie na pytanie, gdzie  w Polsce znajduje się wieś Nieciecza. Fanom piłki nożnej od kilku lat ta nazwa kojarzy się z klubem piłkarskim reklamującym firmę Bruk – Bet, specjalizującą się w produkcji prefabrykatów z betonu, której flagowym wyrobem jest system budowlany z betonu komórkowego Termalica.

O tej małej wsi leżącej nad Dunajcem w gminie Żabno, niedaleko Tarnowa, w województwie małopolskim, zacznie być naprawdę głośno w Polsce, w Europie i na świecie, bowiem po raz pierwszy w historii polskiej piłki nożnej klub z tak małej miejscowości, liczącej niespełna 750 mieszkańców, będzie grał w ekstraklasie.

Obecny KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza jest kontynuatorem tradycji piłkarskiej tej małej wsi. Za siedem lat, w 2022 r., ten klub będzie świętował jubileusz stulecia ! Jak to w sporcie, raz bywało lepiej, raz gorzej, a miejscowi na boisku, które powstało w 1947 r., toczyli boje w lidze okręgowej. Od 2009 r., kiedy sponsorem drużyny piłkarskiej została firma Bruk-Bet i już jako Termalica awansowała do II ligi piłkarskiej, historia uległa przyspieszeniu. W 2010 r. drużyna z Niecieczy przebojem weszła do I ligi, a w 2013 r. już mogła zagrać w ekstraklasie, ale na finiszu rozgrywek wyprzedziły ja wtedy Cracovia i Zawisza Bydgoszcz.

W sezonie 2014/2015 Termalica cały czas plasowała się w czołówce rozgrywek I ligi. Po zwycięstwie w wyjazdowym meczu z Bytovią Bytów 3:2 drużyna trenowana przez Kazimierza Moskala wiedziała, że na 2 kolejki przed końcem rozgrywek, jeżeli wygra u siebie z Pogonią Siedlce, osiągnie upragniony cel. I tak się stało. Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała 2:0 i 30 maja 2015 r. zajmując II miejsce w tabeli I ligi za Zagłębiem Lubin potwierdziła, że w sezonie 2015/2016 zagra w polskiej ekstraklasie piłkarskiej.

Drużynie z Niecieczy, która w najbliższym sezonie będzie podejmowała na swoim kameralnym stadioniku takie potęgi jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Wisłę Kraków życzymy dalszych sukcesów. A założyciele i właściciele firmy Bruk-Bet państwo Witkowscy /pani Danuta jest jednocześnie prezesem klubu/ może mieć wspólnie z mieszkańcami naddunajskiej wioski powód do satysfakcji i dumy. /mh/

02.06.2015 14:08 opublikowano w Sport