„Oczko” dla Lewandowskiego

Profesjonalny  magazyn sportowy „FourFourTwo”  sklasyfikował najlepszych piłkarzy świata w roku 2014 .   Wygrał Cristiano Ronaldo przed  Phillipem Lahmem i Lionelem Messim, co wśród znawców futbolu od razu wywołało dyskusje, czy ta kolejność jest właściwa. Zdanie są podzielone, ale nas bardziej ucieszył fakt, że na miejscu 21. w rankingu sklasyfikowano  Roberta Lewandowskiego.

To potwierdzenie rosnącej pozycji polskiego napastnika w światowej piłce. Rok 2014  był dla „Lewego” czasem ryzykownego manewru. Z pozycji „króla ataku” Borussii Dortmund zrezygnował na rzecz  stanowiska „jednego z kilku” w Bayernie Monachium.  Po 12 kolejkach Bundesligi  ma na koncie 6 bramek, tylko o jedną mniej od faworyzowanego Mario Goetze i równo z Arjenem Robbenem  i Thomasem Muellerem.  Lewandowski nie uczestniczył w mistrzostwach świata, co sprawiło, że został w klasyfikacji „FFT” wyprzedzony przez tabun uczestników finałów w Brazylii, ale mimo to jest doceniany.

Ranking  „FourFourTwo”  jest  rodzajem przedbiegów przed  znacznie bardziej renomowaną klasyfikacją „France Football”, której laureatów poznamy dopiero 12 stycznia 2015 r. Lewandowski „Złotej  Piłki” w tym roku nie zdobędzie, faworytami są  znów Ronaldo , Messi i Neuer. Ale nie zdziwimy się, jeśli Robert  znajdzie się niedaleko za nimi. (aw)  

04.12.2014 11:43 opublikowano w Sport