Faworyci nie zawodzą

W poniedziałek, 1 września 2014 r., w Mistrzostwach Świat w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozpoczęły swoje gry kolejne dwie grupy. Jako pierwsi na parkiet wyszli Brazylijczycy, którzy w trzech setach wygrali z Niemcami. W tej samej grupie B doszło w kolejnym meczu do sensacji. Faworyzowany team z Kuby po dwóch setach prowadził z Finami 2:0, a później widownia w katowickim spodku zaczęła przecierać oczy ze zdziwienia. Drużyna z Finlandii zwarła szyki obronne, przestała mylić się w ataku i … doszło do tie breaku, w którym zwyciężyła 15;12, a cały mecz 3:2. W ostatnim meczu tej grupy Korea Płd. Pokonała Tunezję 3:1.
W grupie C swoje rozgrywki rozpoczęła Rosja, która przez fachowców uważana jest za jednego z faworytów. Rosyjska drużyna gładko pokonała Kanadę 3:0. Równie szybko Bułgarzy odprawili Meksyk 3:0, a w ostatnim meczu tej grupy Chiny pokonały Egipt 3:1.
A dzisiaj wieczorem we Wrocławiu Polska zmierzy się z Australią. Ten mecz tylko nieliczni zobaczą na żywo w hali lub za pośrednictwem telewizyjnych kanałów kodowanych. Oj dostanie się Polsatowi od polskich fanów siatkówki ! /mh/

02.09.2014 16:08 opublikowano w Sport