Dwie niespodzianki w grupach B i C

W Mistrzostwach Świata siatkarzy w środę odbyła się druga tura spotkań w grupach B i C. Katowicki spodek, gdzie gra grupa B, został opanowany przez kibiców z Finlandii. Ich drużyna, przy ogłuszającym dopingu, pokonała bez straty seta Koreę Płd. i przewodzi stawce. Finowie są już pewni awansu do kolejnej fazy turnieju, chociaż to nawet nie półmetek zmagań grupowych. Tymczasem drugą porażkę zanotowała Kuba, która gładko przegrała z Niemcami 0:3 i to możemy uznać za wielką niespodziankę. Czy dotychczasowi wicemistrzowie świata odpadną już w pierwszej odsłonie mistrzostw ?  To na pewno nie grozi Brazylii, która rozgromiła Turcję 3:0.
Przed polskimi mistrzostwami drużyna Bułgarii była rozstawiana w gronie faworytów, bo w meczach treningowych gromiła swoich rywali. Tymczasem wczoraj w Krakowie doszło do sensacji, bowiem Kanada pokonała Bułgarów 3:2. W tie breaku było to już widowisko jednostronne a sukces Kanadyjczyków jak najbardziej zasłużony. W innych meczach grupy C Chiny odniosły drugie zwycięstwo i pokonały Meksyk 3:1. Spacerkiem można określić mecz, w którym Rosjanie pokonali Egipt 3:0, chociaż w pierwszym secie trochę się z nim męczyli. /mh/

04.09.2014 10:56 opublikowano w Sport