fot. deep_schismic on Flickr

Lato festiwali muzycznych w Polsce AD 2012

Open’er Festival w Gdynii, Audioriver w Płocku, Off Festival w Katowicach, Coke Live Music Festival w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach – fani muzyki w Polsce nie będą zawiedzeni. więcej»

27.06.2012
Bohater komiksu. Fot. NŚ
Okładka komiksu

Prawdziwa historia niedźwiedzia Wojtka

Ukazał się komiks w języku polskim i angielskim, opowiadający o losach słynnego niedźwiedzia Wojtka, żołnierza Armii Andersa.Publikacja pod tytułem „Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem. Prawdziwa historia, niedźwiedzia, żołnierza 2 Korpusu Polskiego” powstała w ramach międzynarodowego projektu eTwinning, realizowanego przez polskich i...więcej»

13.06.2012

Rafał Łuszczewski gra i opowiada [FOTOREPORTAŻ]

Cztery impromta, trzy walce, trzy mazurki, dwa polonezy nokturn i scherzo - wszystko kompozycji Fryderyka Chopina składało się na muzyczny bukiet najwyższej jakości jaki zaprezentował miniony piątek w sali konsulatu polskiego w Sydney znany międzynarodowej publiczności z mistrzowskich interpretacji polski pianista Rafał Łuszczewski. więcej»

06.06.2012
Fragment jednego z koncertów podczas ubiegłorocznej edycji Off Festivalu. Fot. Jacek Poremba / off-festival.pl/
Artur Rojek, spiritus movens Off Festivalu. Fot. Interia.pl

Off Festival wśród najlepszych na świecie

Śląska impreza, dowodzona przez byłego lidera Myslovitz Artura Rojka, znalazła się w zestawieniu 20 najlepszych plenerowych imprez muzycznych na świecie w tym roku, przygotowanym przez prestiżowy amerykański serwis Pitchfork. więcej»

29.05.2012

Polskie święto w Niemenczynie

Litewski Niemenczyn czytelnikom IUVENUM POLONIA powinien kojarzyć się przede wszystkim z doroczną imprezą biegową, współorganizowaną przez Fundację SEMPER POLONIA, uświetniającą obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w tym mieście. Wkrótce to się może zmienić, a to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Kultury Polskiej „Kwiaty Polskie”, który wraca do...więcej»

25.05.2012

Spędź Noc Muzeów w Polsce

W sobotni wieczór 19 maja swoje podwoje otworzy bezpłatnie lub za symboliczną opłatą kilka tysięcy placówek kulturalno-edukacyjnych w całej Europie. W tegorocznej Nocy Muzeów weźmie udział także ponad setka polskich muzeów, bibliotek czy centrów nauki, które, oprócz regularnej ekspozycji, przygotowały moc dodatkowych atrakcji.więcej»

18.05.2012
Koziołek Matołek. Fot. archiwum

Koziołek Matołek powraca!

Koziołek Matołek wraca w wielkim stylu! W Pacanowie otwarto interaktywne europejskie centrum bajki jego imienia za ponad 30 mln złotych, a wkrótce powstanie pełnometrażowy film 3D o nowych przygodach bohatera.więcej»

11.05.2012

Ratujmy kościoły na rubieżach dawnej Rzeczypospolitej

Największą świetnością naszych przodków była żarliwa wiara katolicka. Widocznym znakiem tej wiary, która w ciągu wieków stała się ważnym składnikiem kształtującym narodową tożsamość, były kościoły i klasztory.więcej»

08.05.2012
Fragment teledysku. Fot. YouTube

"Endless Summer" przebije "Waka Waka"?

W piątek 4 maja zaprezentowano teledysk do oficjalnego hymnu Euro 2012. Klip jak i sama piosenka nawiązuje stylistycznie do hitu afrykańskeigo mundialu "Waka Waka".więcej»

07.05.2012

Z polskiego do litewskiego

Jeszcze w tym roku na litewskim rynku wydawniczym ukaże się kolejna odsłona słownika polonizmów, czyli słów przejętych przez język litewski z języka polskiego. więcej»

02.03.2012
Wyświetlono artukyły od 61 do 70 ze wszystkich 341