Święto polskiego kina we Lwowie

W dniach 21-30 września Konsulat Generalny RP we Lwowie zaprasza mieszkańców i gości miasta na przegląd współczesnego filmu polskiego „Pod Wysokim Zamkiem 2012”.więcej»

10.08.2012
18. Przystanek Woodstock z lotu ptaka. Fot. facebook WOŚP
Flaga sektorówka pod festiwalową sceną
Nieodłączny punkt festiwalowego dnia woodstokowicza - kąpiel w festiwalowym błocie

Przystanek bez rekordu, ale z dobrą zabawą

Zakończony w sobotę 18. Przystanku Woodstock znów zachwycił. Kolejnego rekordu frekwencji nie było, dopisały za to słynne zespoły i znane osobistości. Zgodnie z prośbą organizatorów bawiono się dobrze i bezpiecznie. więcej»

06.08.2012
Woodstockowa scena. fot. wosp.org.pl/przystanek_woodstock

Startuje Przystanek Woodstock

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski oraz Niemiec Joachim Gauck otworzą dziś w Kostrzynie nad Odrą 18. Przystanek Woodstock – największą bezpłatną plenerową imprezę muzyczną na świecie. W programie imprezy nie brakuje występów gwiazd, jak i spotkań z wybitnymi osobistościami świata sztuki, polityki czy sportu.więcej»

02.08.2012

Posłuchaj płyty o Powstaniu

Wielu polskich, a nawet zagranicznych piosenkarzy czy zespołów uczyniło Powstanie Warszawskie tematem swoich piosenek. Ale tylko jedna formacja poświęciła temu wydarzeniu cała płytę. Inicjatywę docenił sam prezydent RP. więcej»

01.08.2012

Festiwal "Nowe Horyzonty" dobiegł końca

Obraz „Od czwartku do niedzieli” chilijskiej reżyserki Domingi Sotomayor Castillo zdobył Grand Prix międzynarodowego festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Zakończona w niedzielę impreza przeszła okazała się dużym sukcesem.więcej»

30.07.2012

Wciągające Nowe Horyzonty

Od pokazu filmu „Miłość” w reżyserii Michaela Haneke, laureata tegorocznej Złotej Palmy dla najlepszego filmu w Cannes w czwartek 19 lipca rozpoczęła się we Wrocławiu 12. edycja filmowego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. W miniony weekend miałem przyjemność uczestniczyć w tym wspaniałym filmowym wydarzeniu. Korzystając z możliwości chciałbym...więcej»

25.07.2012
Śp. Andrzej Łapicki. Fot. eostroleka.pl

Polska sztuka w żałobie

W wieku 87 lat odszedł w minioną sobotę Andrzej Łapicki, wybitny polski aktor teatralny i filmowy, wielbiciel kobiet.więcej»

23.07.2012
fot. Marshall Astor on Flickr

Malta Festival w Poznaniu

Sympatycy dobrych koncertów, przedstawień teatralnych, tanecznych i sztuk performatywnych na wtorek, 3 lipca 2012 r., czekali z niecierpliwością. Wczoraj rozpoczął się Malta Festival w Poznaniu, jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszej części Europy. więcej»

04.07.2012
fot. limaoscarjuliet on Flirck

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

W piątkowy wieczór 29 czerwca rozpocznie się 22 edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, który potrwa do 2 lipca. Jest to jeden z największych tego typu festiwali na świecie, w trakcie którego prezentowana jest żydowska muzyka ludowa i klasyczna, klezmerska, synagogalna, chasydzka, a także filmy, widowiska i wystawy.więcej»

29.06.2012

Lato w Polsce z dobrym filmem

Za kilka dni rozpoczynają się wakacje. Nie pozostaje nic innego jak spędzić je na festiwalach filmowych organizowanych w całej Polsce, zarówno w wielkich miastach, jak i w małych miasteczkach. Jest z czego wybierać.więcej»

28.06.2012
Wyświetlono artukyły od 51 do 60 ze wszystkich 341