Piotr Paziński został laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. Fot. Wikipedia

Wyróżnienie dla polskiego pisarza

Piotr Paziński został laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. Nazwiska dwunastu wyróżnionych młodych pisarzy ogłosiła Komisja Europejska w trakcie trwania międzynarodowych targów książki we Frankfurcie nad Menem. 39-letni Piotr Paziński w 2009 roku otrzymał Paszport Polityki  za swoją debiutancką powieść...więcej»

11.10.2012
Fragment filmu "80 milionów". Fot. materiały dystrybutora

Polska na dużym ekranie w Connecticut

W przekonaniu, że jedną z najlepszych form upowszechniania informacji o polskiej historii i kulturze poza granicami kraju jest nasza kinematografia, Fundacja SEMPER POLONIA przy współpracy z Katedrą Historii Polski i Polonii im. Stanisława A. Blejwasa Stanowego Uniwersytetu Centralnego Connecticut (CCSU) z New Britain, organizuje w tym mieście...więcej»

10.10.2012
Fot. Archiwum

„Bitwa pod Grunwaldem” jak nowa

Ponad dwa lata trwały renowacyjne prace przy jednym z najbardziej znanych polskich obrazów. „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki wyglądu nie zmieniła, ale odzyskała głębię kolorów. Koszt konserwacji 134 letniego dzieła wyniósł 1,2 mln.więcej»

24.09.2012
Fot. materiały prasowe dystrybutora

Losy Magika już na dużym ekranie

Żaden polski film ostatnich lat nie wzbudził takiego zainteresowania młodych Polaków jak „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Fabularyzowana historia Magika i jego dwóch muzycznych kumpli z Paktofoniki, Rahima i Fokusa, pokazuje trudne, ale pełne nadziei i marzeń życie polskich blokowisk na przełomie wieków. więcej»

21.09.2012
Plakat promujący przedstawienie "Udręka życia"

Teatr Narodowy dla amerykańskiej Polonii

Specjalnie dla Polonii i Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych Teatr Narodowy z Warszawy prezentuje komedię „Udręka życia”. Wspaniałą zabawę gwarantuje gwiazdorska obsada i reżyser Jan Englert.więcej»

18.09.2012
"Kefir Band" zagra w finale festiwalu Wolfest. Fot Archiwum

Francuzi polubili Kefir

„Kefir Band” znakomicie wypadł w paryskim Moulin Rouge. W Paryżu podwrocławska kapela była bezkonkurencyjna spośród 12 zespołów walczących o przepustkę do finału festiwalu Wolfest. Przy dźwiękach polskiej kapeli Polonia francuska i Francuzi bawili się najlepiej.więcej»

14.09.2012
Polski Greenpoint. Fot. Archiwum

Nowojorski konkurs fotograficzny

Kolejne atrakcje czekają na Polaków mieszkających w Nowym Jorku. Z ciekawym pomysłem wyszło Centrum Polsko-Słowiańskie, które zorganizowało konkurs fotografii - „Klimaty Greenpointu”. W puli nagród jest 600 dolarów.więcej»

12.09.2012
Nz. Jadwiga Gewert (z lewej) wraz z młodą polską pianistką Magdaleną Baczewską oraz prezes Amerykańskiej Fundacji Chopinowskiej lady Blanką Rosenstiel. Fot. Archiwum AFC 
Fragmenty koncertów "Chopin dla wszystkich"

Łowcy autografów rozchwytują Magdalenę Baczewską
Jadwiga Gewert z utalentowaną Julią Kociuban

Rozmowa IUVE.pl: Wychowują sobie publiczność

Już w październiku rozpocznie się nowy sezon koncertowy Amerykańskiej Fundacji Chopinowskiej z siedzibą w Miami na Florydzie. Sztandarowym projektem polonijnej organizacji oddanej dziełu promocji polskiej kultury w USA znów będzie cykl bezpłatnych koncertów „Chopin dla wszystkich”. więcej»

10.09.2012
"Kefir Band" w akcji. Fot. Archiwum

"Kefir Band" zagra w Moulin Rouge

Wszystkich Polaków mieszkających w stolicy Francji, Paryżu zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie polskiej grupy o pysznie brzmiącej nazwie "Kefir Band". Już w najbliższą niedzielę muzycy z Obornik Śląskich wystąpią na deskach Moulin Rouge w ramach festiwalu „Wolfest”.więcej»

07.09.2012

Polacy wzięli zagraniczne telewizje

„Emmerdale”, „Heartbeat”, „Coronation Street” – te seriale znają bardzo dobrze widzowie brytyjskiej BBC. Produkcje łączy nazwisko reżysera Piotra Szkopiaka, któremu, jak wielu innym osobom o polskich korzeniach, udało się zaistnieć w świadomości widzów zagranicznych stacji telewizyjnych. więcej»

14.08.2012
Wyświetlono artukyły od 41 do 50 ze wszystkich 341