Polskie filmy nagrodzone w Nowym Jorku

Trzy produkcje Telewizji Polskiej zostały nagrodzone w tegorocznej 53. edycji prestiżowego konkursu programów telewizyjnych - New York Festivals 2010. Rozdanie nagród odbyło się 3 maja w American Airlines Theater, przy Time Square, w sercu Nowego Jorku           i przyciągnęło ponad 150 najbardziej wpływowych...więcej»

05.05.2010

Polski Neon w Muzeum Architektury we Wrocławiu

We wrocławskim Muzeum Architektury 5 maja otwarto wernisaż ,,Polski Neon" Ilony Karwińskiej. Wystawa czynna będzie do 13 czerwca.  Fotografie są jednym z najciekawszych przedsięwzięć odkrywających na nowo fenomen polskich neonów lat 60-tych i 70-tych. To nie tylko dokumentacja znikającego świata dawnej reklamy – to niezwykła wyprawa w...więcej»

04.05.2010
Plakat Przeglądu Kino na Granicy

Kino po obu stronach Olzy

Trwa XII edycja Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy”. Odbywa się on w dwóch Cieszynach – polskim i czeskim. Do poniedziałku kinomani obejrzą łącznie blisko 100 filmów polskich, czeskich, słowackich i węgierskich. Program przeglądu w dużej mierze wypełnią prezentacje najnowszych produkcji. Zaprezentowane zostaną również retrospektywy twórczości...więcej»

29.04.2010

Powalczy o nagrodę w Karlowych Warach

Polski film „Matka Teresa od kotów” będzie walczył w lipcu o główną nagrodę, Kryształowy Glob, na 45. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w czeskich Karlowych Warach. Reżysera, a zarazem scenarzystę filmu Pawła Salę zainspirowało prawdziwe zdarzenie – dwaj bracia zabili własną matkę.W filmie przedstawiono zdarzenia będące genezą tej rodzinnej...więcej»

23.04.2010

Nagrody Eska Music Awards 2010 rozdane

W piątek 23 kwietnia już po raz dziewiąty wręczono muzyczne nagrody Eska Music Awards, przyznawane przez słuchaczy Radia Eska oraz Eska Rock. W związku z żałobą narodową ta impreza nie była szeroko nagłaśniana w mediach. Tegoroczna gala odbyła się w Warszawie, poprowadzili ją: Dorota Rabczewska - Doda i Tomasz Karolak.  Podczas uroczystości...więcej»

22.04.2010

Jarocin: eliminacje do konkursu trwają

Rusza drugi etap eliminacji do konkursu młodych zespołów przed tegorocznym festiwalem w Jarocinie. Spośród ponad 600 kapel, które zgłosiły chęć uczestnictwa, wewnętrzne jury wybrało 12, które już mają zagwarantowany występ na festiwalu. To grupy: Camero Cat, CO.IN, Elephant Stone, Fire In The Hole, Hellow Dog, Heroes Get Remembered, Janek Samołyk,...więcej»

21.04.2010
Ubiegłoroczny XV koncert Woodstock. Fot. Agencja Gazeta

Wielkie przesłuchanie przed Przystankiem Woodstock

Do Fabryki Zespołów zgłosiło się 700 kapel, które chcą zagrać na tegorocznym XVI Przystanku Woodstock. Rywalizacja jest zacięta, bo nagrodą główną jest występ na dużej scenie podczas trwania koncertu. Trwają teraz eliminacje, dzięki którym zostaną wybrane 24 zespoły, półfinaliści. Eliminacje prowadzone są przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy...więcej»

16.04.2010

Kaczka Marii Kaczyńskiej

Maria Kaczyńska była nie tylko kobietą o wielkim sercu, żoną prezydenta. Była także… prawdziwą panią domu, która pilnie strzegła sekretów swojej kuchni. Nie jest tajemnicą, że uwielbiała kulinarne popisy. Zanim zamieszkała z mężem w Pałacu Prezydenckim, znana była z tego, że dzień rozpoczynała od buszowania po sklepach i warzywniakach. Robiła to,...więcej»

16.04.2010
Kadr z filmu Katyń Andrzeja Wajdy. Fot Stopklatka 
Kadr z filmu Katyń Andrzeja Wajdy. Fot Stopklatka

Katyń i „Katyń”

Po sobotniej katastrofie pod Smoleńskiem do Telewizji Polskiej zgłaszają się kolejne zagraniczne stacje, które chcą wyemitować „Katyń” Andrzeja Wajdy. Film, który pomoże zrozumieć ludziom w ich krajach, co sprawiło, że elita polskiej polityki leciała do rosyjskiej wioski. „Katyń”, który miał swoją premierę we wrześniu 2007 roku, pokazuje zarówno...więcej»

15.04.2010

Zielono mi

Zima minęła, za nami już obżarstwo przy świątecznym, wielkanocnym stole. Teraz czas na coś lekkiego i – bo przecież idzie wiosna – zielonego. Na przykład na szpinak. Zielona papka była dla wielu zmorą dzieciństwa. Ale już wystarczy do rozmrażającego się na patelni szpinaku z mrożonek dodać ząbek czosnku, posiekanego i utartego z solą albo trochę...więcej»

07.04.2010
Wyświetlono artukyły od 301 do 310 ze wszystkich 341