Fot. Google

Moscow City Ballet

Stało się już tradycją, że w okresie zimowym, kiedy za oknami robi się ponuro i smutno, Moscow City Ballet przyjeżdża do Polski, aby zabrać widzów w świat pełen pozytywnych emocji, w krainę baśni i piękna. W tym roku, od 8 do 23 grudnia, w dziewięciu miastach publiczność będzie miała okazję podziwiać dwa najsłynniejsze i najbardziej podziwiane...więcej»

30.08.2013
Audrey Hepburn i Gregory Peck w komedii "Rzymskie wakacje"

60 lat kultowego romansu

"Rzymskie wakacje" to absolutny filmowy klasyk z wybitnymi kreacjami Audrey Hepburn i Gregory Pecka. Jednocześnie jest to obraz, który wcale się nie zestarzał. 60 lat temu, 27 sierpnia miała swoją premierę jedna z najbardziej uroczych komedii romantycznych. Zdjęcia do komedii kręcono w Rzymie, świetnie wykorzystując magiczną atmosferę...więcej»

28.08.2013
Sławomir Mrożek

Pogrzeb Sławomira Mrożka

Po uzyskaniu zgody rodziny pisarza Kapituła Panteonu Narodowego zdecydowała o złożeniu prochów pisarza w kryptach Panteonu w podziemiach krakowskiego kościoła pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Pochówek odbędzie się 17 września 2013 roku. Na życzenie Susany Mrożek pogrzeb będzie miał charakter religijny - przed ceremonią pogrzebową odbędzie się...więcej»

27.08.2013
Plakat. Źródło: Google

"Wałęsa. Człowiek z nadziei"

W najnowszym "Newsweeku", Andrzej Wajda opowiada o swoim nowym filmie: "Wałęsa. Człowiek nadziei". Film przedstawia okres z życia Lecha Wałęsy tj. od 1970 roku, do przemówienia na Kongresie Stanów Zjednoczonych 15 listopada 1989 roku. Dlaczego akurat ten okres? Jak wyznaje reżyser: -"Chciałem przedstawić historię Lecha...więcej»

27.08.2013
Okładka książki "Gogol w czasach Google'a"

"Bo jest i druga Rosja"

"Smakujemy Rosję, rozpoznajemy jej zapach i dźwięk: kraj o tragicznej przeszłości, trudnej i złożonej teraźniejszości, niepewnej przyszłości. I taka ona jest - Rosja, dziwny kraj ludzi okrutnych i podłych, ludzi szlachetnych i genialnych, ludzi dobrych. Kraj pełen zagadek". - tak napisał główny redaktor "Gazety Wyborczej"...więcej»

26.08.2013
Logo strony "Muzyka rosyjska"

"Muzyka rosyjska" dla każdego

Abstrahując od portali zawierających w większej części informacje polityczne, polecam stronę dla fanów muzyki rosyjskiej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.  "Muzyka rosyjska" (www.muzykarosyjska.pl), którą prowadzi dziennikarz muzyczny, wokalista, manager agencji artystycznej Michał Bober. Powstała w 2007 roku jako blog, ale...więcej»

26.08.2013
Maria Skłodowska-Curie. Fot. Archiwum

Śladami Marii Skłodowskiej - Curie w Reykjaviku

Już jutro o godzinie 20.00 w kinie Bió Paradis w Reykjaviku, z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP, odbędzie się projekcja filmu „Śladami Marii Skłodowskiej - Curie” w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego. Film będzie wyświetlany w angielskiej wersji językowej. Wejście jest bezpłatne. więcej»

12.12.2012
Fot. Facebook

Polskie filmy na szwedzkim ekranie

Wystartowała czwarta edycja festiwalu filmów polskich: Kinoteka Stockholm. Przedsięwzięcie jest szwedzką edycją odbywającego się od ponad dziesięciu lat w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii festiwalu o tej samej nazwie.więcej»

19.10.2012
Polskie filmy opanowały USA. Fot. Wikipedia

Polskie kino w Mieście Aniołów

W Hollywood znów zrobiło się głośno o polskiej kinematografii. To za sprawą 13. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Zaproszeni goście na inaugurację imprezy zobaczyli film Waldemara Krzystka "80 milionów", polskiego kandydata do Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych. To jeszcze nie koniec atrakcji, które czekają na miłośników...więcej»

15.10.2012
Fot. Facebook

Polonijna sztuka w Stanach Zjednoczonych

Polonijni artyści z Chicago zaprezentują swoje działa podczas z sześciodniowej wystawy "Sztuka dla serca 2012". Cały dochód zostanie przekazany na Muzeum Polskie w Ameryce i Fundację Dar Serca.więcej»

15.10.2012
Wyświetlono artukyły od 31 do 40 ze wszystkich 341