7. Edycja Konkursu „Książka Historyczna Roku”

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego wybrało 20 książek, które zakwalifikowały się do III etapu konkursu. Do końca października  czytelnicy będą mogli oddawać swoje głosy na wybrane tytuły. Wystarczy wejść na stronę:http://www.ksiazkahistorycznaroku.pl/glosowanie.html Wybrane przez czytelników tytuły,...więcej»

07.10.2014

Karol Modzelewski laureatem Nagrody „NIKE”

Od 1997 r., w pierwszą niedzielę października, wręczana jest Nagroda Literacka „Nike”, której celem jest promocja współczesnej literatury polskiej, ustanowiona przez „Gazetę Wyborczą” i Fundację Agora. Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody „Nike”, którą jest statuetka zaprojektowana przez Gustawa Zemłę i 100 000 złotych są m.in. Wiesław...więcej»

06.10.2014

Rawa Blues tuż, tuż.

Rawa Blues Festival odbywa się co roku na początku października w Katowicach. Historia festiwalu rozpoczęła się w 1981 r. a pomysłodawcą i organizatorem jest Ireneusz Dudek – polski muzyk bluesowy. więcej»

30.09.2014

Pierwszy Polak honorowym obywatelem Padwy

W czwartek, 12 grudnia profesor Ryszard Demel – pierwszy Polak i obcokrajowiec, któremu nadano tytuł honorowego obywatela miasta Padwa we Włoszech – otrzyma klucze miasta w czasie uroczystości, w pałacu Moroni. Ryszard Demel – artysta, filolog, historyk sztuki, nauczyciel akademicki, związany z Uniwersytetem w Padwie, to postać niezwykła,...więcej»

04.12.2013

Dni Kultury Polskiej w Wilnie

Później niż zwykle, bo dopiero od 29 listopada do 1 grudnia, odbędzie się IV edycja Dni Kultury Polskiej w Wilnie, organizowanych w stolicy Litwy przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" i Dom Kultury Polskiej. W programie – koncerty, prezentacja oraz degustacja dań kuchni polskiej, spektakle teatralne i muzyczne, w tym m.in.: 29...więcej»

21.11.2013

Polski jazz w Austrii

Udział w Forum Kultury w austriackim Villach jest wyróżnieniem i uznaniem dla dorobku każdego artysty. Cieszy więc, że główną atrakcją jubileuszowego, XXV Kulturforum Villach, 28 i 29 listopada, będzie Polski Jazz Festival i muzycy z Polski.  W czwartek, 28 listopada, w klubie Kulturhof:Keller, przy ulicy Lederergasse 15, wystąpi zespół...więcej»

20.11.2013

Wystawa polskiego plakatu w Kłajpedzie

W Centrum Komunikacji Kultur, w Kłajpedzie, można oglądać wystawy współczesnego polskiego plakatu: „Faces Of Polish Posters” i „Materia Prima: pejzaż i design”. Prezentowane prace – ponad 150 przykładów polskiego malarstwa krajobrazowego, designu i fotografii artystycznej – to dzieła wykładowców Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w...więcej»

18.11.2013
Rewers medalu

Wystawa o krakowskich Sprawiedliwych

"Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat" czytamy na medalu Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie, przyznawanym Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Pośród prawie dwudziestu pięciu tysięcy osób na całym świecie, uhonorowanych tym odznaczeniem, jest ponad sześć tysięcy Polaków. O...więcej»

29.10.2013

„Tango z motylem”

Zapraszamy na kolejne spotkanie „pod tytułem” na żywo przez internet! 16 października godzina 15.00 Regina Dachówna - "Tango z motylem" Wystarczy kliknąć w link, który w dniu spotkania pojawi się na stronie http://www.ql24.pl/aktualnosci/, aby wejść do pokoju i uczestniczyć w spotkaniu. Każdy uczestnik może zadawać pytania...więcej»

15.10.2013
Jarosław Śmietana Fot. Facebook

Zmarł Jarosław Śmietana

W poniedziałek, 2 września, po ciężkiej chorobie zmarł jeden z najwybitniejszych polskich jazzmanów Jarosław Śmietana. Gitarzysta w połowie stycznia przeszedł operację guza mózgu i od tego czasu pozostawał w szpitalu.więcej»

05.09.2013
Wyświetlono artukyły od 21 do 30 ze wszystkich 341