Światowa premiera „Wiedźmina 3”

Wczoraj, 18 maja 2015 r. , jeszcze przed oficjalną światową premierą „Wiedźmina 3: Dziki Gon”, jego polscy fani od godz. 23 mogli w wybranych sklepach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu kupić tę grę komputerową, której wcześniejsze wersje zawojowały cały świat.

Przedstawiciele firmy CD Projekt RED poinformowali, że w przedsprzedaży najnowsze wydanie „Wiedźmina” zakupiło już ponad 1,5 miliona nabywców, a od dzisiaj grę w wersji pudełkowej na komputery PC oraz konsole Xbox One i Play Station 4 będzie można kupić w 109 krajach, a w wersji elektronicznej na całym świecie.

Na długo przed swoją premierą światową gra zdobyła ponad 200 różnego rodzaju nagród i wyróżnień branżowych, w tym niezwykle cennego Oskara za najbardziej oczekiwaną grę komputerową w 2015 r.

Od dzisiaj opowieścią o wiedźminie Geralcie z Rivii, pogromcy potworów, który przyjmuje największy kontrakt swojego życia i będzie musiał odnaleźć Dziecko Przepowiedni, żyjącą broń zdolną zniszczyć cały świat, będą mogli fascynować się i uczestniczyć w niej wszyscy miłośnicy gier komputerowych. /mh/

19.05.2015 14:20 opublikowano w Kultura