Fot. Facebook

Fot. Facebook

Polonijna sztuka w Stanach Zjednoczonych

Polonijni artyści z Chicago zaprezentują swoje działa podczas z sześciodniowej wystawy "Sztuka dla serca 2012". Cały dochód zostanie przekazany na Muzeum Polskie w Ameryce i Fundację Dar Serca.

"Sztuka dla serca 2012"  to coroczne przedsięwzięcie. Oprócz prezentowanych prac odbędzie się zamknięty pokaz połączony z debatą członków organizacji polonijnych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 października. Uroczyste zamknięcie wystawy przewidziane jest na sobotę 27 października. Z tej okazji odbędzie się specjalne przyjęcie. Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do spędzenia wieczoru z polską sztuką. Impreza wystartuje o godzinie 18:00, w sobotę  27 października w Muzeum Polskim w Ameryce przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 dolarów i 15 dolarów przy wejściu. Więcej informacji na stronie www.artforheartchicago.com.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym ze starszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

MZ/magazynpolonia.com

15.10.2012 14:32 opublikowano w Kultura