Fragment jednego z koncertów podczas ubiegłorocznej edycji Off Festivalu. Fot. Jacek Poremba / off-festival.pl/
Artur Rojek, spiritus movens Off Festivalu. Fot. Interia.pl

Fragment jednego z koncertów podczas ubiegłorocznej edycji Off Festivalu. Fot. Jacek Poremba / off-festival.pl/

Off Festival wśród najlepszych na świecie

Śląska impreza, dowodzona przez byłego lidera Myslovitz Artura Rojka, znalazła się w zestawieniu 20 najlepszych plenerowych imprez muzycznych na świecie w tym roku, przygotowanym przez prestiżowy amerykański serwis Pitchfork.

Sukces jest tym większy, że redakcja tego cenionego wśród fanów alternatywy portalu zestawiła Off Festival z tak znanymi wydarzeniami muzycznymi jak Lollapalooza w Chicago czy Roskilde w Danii. Prestiżowe wyróżnienie dały polskiemu festiwalowi lista artystów, których będzie gościł oraz oryginalny program imprezy.

To już kolejne wyróżnienie na koncie śląskiego festiwalu. Jak przypomina „Gazeta Wyborcza”, festiwal ma na koncie m.in. prestiżową nagrodę European Festival Award z 2011 r. dla najlepszego festiwalu średniej wielkości w kontynentalnej Europie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Katowicach. Wystąpią m.in. Iggy and the Stooges, DOOM, Shabazz Palaces, Kurt Vile, High Places, Battles, Swans oraz Fennesz. Gościem festiwalu będzie współzałożyciel legendarnej w środowisku alternatywy wytwórni Sub Pop - Jonathan Poneman.

Więcej o Off Festiwalu na oficjalnej stronie imprezy: http://off-festival.pl/pl/2012/ 

Zapraszamy do Polski! Rekomendację już macie!

GR / Gazeta Wyborcza

29.05.2012 15:07 opublikowano w Kultura