Monika Kuszyńska w finale Konkursu Piosenki Eurowizji

Wczoraj, 21 maja 2015 r.,w Wiedniu odbył się drugi półfinał Konkursu  Piosenki Eurowizji, w którym jako ostatnia wystąpiła reprezentantka Polski Monika Kuszyńska z piosenką „In The Name of Love”. Po brawurowym wykonaniu swojego utworu Polka dzięki głosom jury i widzów zakwalifikowała się do sobotniego finału obok reprezentantów Litwy, Chorwacji, Cypru, Izraela, Słowenii, Łotwy, Norwegii, Szwecji i Azerbejdżanu.

Polska piosenkarka od 2001 r. była solistką zespołu Varius Manx, z którym rok później na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich zdobyła Grand Prix z wykonanie piosenki „Moje Eldorado”. Świetnie rozwijającą się karierę piosenkarki przerwał tragiczny wypadek samochodowy w 2006 r. Monika przez długie tygodnie walczyła o życie, ale w wyniku obrażeń została sparaliżowana od pasa w dół i od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Po kilku latach utalentowana wokalistka i kompozytorka spróbowała z powodzeniem wrócić do śpiewania, a jej piosenki m.in. „Nowa rodzę się”” zaczęły znowu trafiać na listy przebojów.

W sobotnim finale wystąpią triumfatorzy I półfinału reprezentujący Armenię, Belgie, Grecję, Estonię, Serbię, Węgry, Rosję, Albanię, Rumunię i Gruzję, a także reprezentanci tzw. „wielkiej piątki”: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz reprezentanci  gospodarzy i zaproszonej gościnnie Australii. O tym, kto zwycięży w wielkim finale w Wiedniu zadecydują w bezpośrednim głosowaniu widzowie z krajów Eurowizji oraz Australii. Monika Kuszyńska i my liczymy na głosy Polonii zamieszkującej te kraje – to one mogą zadecydować o tym, które miejsce przypadnie reprezentantce Polski ! /mh/

22.05.2015 11:14 opublikowano w Kultura