Wystawa „Twarz Warszawy” w Wiedniu

Wystawę fotograficzną ukazującą artystyczne związki między Warszawą a stolicą Austrii oglądać można na telebimach ustawionych na terenie wiedeńskiego Dworca Głównego. Autorką zdjęć jest  Sabine Hauswirth, artystka specjalizująca się w fotografii portretowej. Na wystawie „Face of Warsaw ”przedstawia swój własny portret miasta i ludzi, którzy...więcej»

31.12.2014 opublikowano w Kultura

Polskie plakaty turystyczne na wystawie w Rzymie

Na wystawie w rzymskiej siedzibie Instytutu Polskiego oglądać można  do końca lutego 2015 roku unikatowe plakaty pokazujące Tatry z początku XX wieku.Wśród wystawianych prac znajdują się dzieła tak wybitnych artystów jak Zofia Stryjeńska, Stefan Norblin, Stefan Osiecki czy Jerzy Skolimowski. Zwiedzający ekspozycję mogą też zobaczyć plakat do...więcej»

31.12.2014 opublikowano w Kultura

Powrót Kamila Stocha

Przełożony z niedzieli na poniedziałek 29 grudnia 2014 r. inauguracyjny konkurs skoków w cyklu Turnieju Czterech Skoczni okazał się być bardzo szczęśliwy dla powracającego do rywalizacji Kamila Stocha. Po kontuzji odniesionej w listopadzie i zabiegu operacyjnym wydaje się, że z lewą kostką dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego z Soczi...więcej»

30.12.2014 opublikowano w Sport

Diaspora polska czy Polonia ?

W mijającym 2014 roku w słownictwie MSZ za sprawą byłego ministra Radosława Sikorskiego pojawiło się określenie polska diaspora, które ma oficjalnie zastąpić dotychczas funkcjonujące określenie polskiej mniejszości żyjącej w różnych krajach jako Polonii. W codziennych rozmowach z naszymi rodakami z całego świata, niezależnie czy są to ludzie z...więcej»

30.12.2014 opublikowano w Wiadomości

Prace laureatów konkursu "MÓJ IDOL"

Za wszystkie prace nadesłane na konkurs jeszcze raz serdecznie dziękujemy! W załączeniu przedstawiamy prace laureatów. Redakcja IUVENUM POLONIAwięcej»

23.12.2014 opublikowano w Wiadomości

ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „ MÓJ IDOL”

W poniedziałek, 22 grudnia 2014 r. rozstrzygnięty został konkurs portalu IUVENUM POLONIA pn. „MÓJ IDOL”. Na konkurs napłynęło 26 prac, ale do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowaliśmy 12 propozycji. Jury, które obradowało w składzie: Jan Rurański – wiceprzewodniczący Rady Fundacji SEMPER POLONIA, red. Anna Lenar, red. Tomasz Bielecki oraz Grzegorz...więcej»

22.12.2014 opublikowano w Wiadomości

Wigilia dla ubogich na krakowskim Rynku

W niedzielę 21 grudnia 2014 na krakowskim Rynku rozdano ludziom ubogim i bezdomnym przeszło 100 tysięcy pierogów, rozlano wiele hektolitrów zupy grzybowej i barszczu. To zwyczaj, który trwa od 17 lat. Głównym fundatorem tej „Wigilii dla bezdomnych” jest restaurator i filantrop Jan Kościuszko. - Nie bądźmy obojętni wobec tych, którym jest...więcej»

22.12.2014 opublikowano w Wiadomości

Konwój z pomocą humanitarną

36 ciężarówek ze 150 tonami żywności i środków higienicznych wyruszyło w środę , 17 grudnia 2014 r. z Warszawy do Charkowa. To akcja zorganizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Caritasem, Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Pomoc skierowana jest do wszystkich...więcej»

19.12.2014 opublikowano w Wiadomości

Polonia w Bośni i Hercegowinie

Według danych  Ambasady RP w BiH mieszka obecnie ok. 300 osób polskiego pochodzenia, którzy są skupieni w sześciu organizacjach polonijnych: Wspólnota Obywateli Polskiego Pochodzenia w Tuzli, Stowarzyszenie Obywateli POLSA w Sarajewie, Stowarzyszenie Polaków w Banja Luce, Polskie Towarzystwo Kulturalne „Mieszko I” w Mostarze, Związek...więcej»

19.12.2014 opublikowano w Wiadomości

Wyświetlono artukyły od 64 do 72 ze wszystkich 2324