Wielkanoc w Makijewce

11 kwietnia w siedzibie Towarzystwa Kultury Polskiej «Polonia» w Makijewce na Ukrainie odbyło się Spotkanie Wielkanocne. Dzieci z teatrzyku "Zielony Gagatek" działającego  przy Towarzystwie zaprezentowali  krótką scenkę opowiadającą o Wielkanocy, Niedzieli Palmowej i...więcej»

20.04.2015 opublikowano w Tym żyje Polonia

Spotkanie wielkanocne w Stryju

13 kwietnia 2015 roku w Stryju odbyło się spotkanie poświęcone  tradycjom Wielkanocnym organizatorem, którego był Klub Studenta przy TKPZL w Stryju. Młodzież przedstawiła referaty o Świętach Wielkanocnych, a na koniec ugościła wszystkich tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami. W czasie spotkania została wspomniana tragedia w Katyniu oraz...więcej»

20.04.2015 opublikowano w Wiadomości

Program stażowy dla studentów polskiego pochodzenia !

Po 4 latach Fundacja SEMPER POLONIA wznawia program stażowy dla studentów polskiego pochodzenia studiujących na wyższych uczelniach Białorusi, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.  Staże będziemy organizować  w renomowanych polskich instytucjach i firmach.  Pierwszeństwo udziału w programie stażowym będą mieli studenci...więcej»

18.03.2015 opublikowano w Wiadomości

VII Zgromadzenie Fundacji SEMPER POLONIA

10 marca 2015 r. odbyło się w Warszawie VII Zgromadzenie Fundacji SEMPER POLONIA, w trakcie którego dokonano oceny działalności w latach 2011 – 2015.Fundatorzy i Darczyńcy z troską odnieśli się do informacji Zarządu, że od czasu przesunięcia finansowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą z Senatu RP do Ministerstwa Spraw Zagranicznych...więcej»

11.03.2015 opublikowano w Wiadomości

Ważne dla studentów polskiego pochodzenia – przyszłych stypendystów SEMPER POLONIA

NABÓR NA SEMESTR WIOSENNY 2015 ROZPOCZĘTY!więcej»

11.03.2015 opublikowano w Wiadomości

Brąz po raz drugi

Ostatni dzień lutego 2015 r., przedostatni dzień Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w szwedzkim Falun. Po brązowym medalu Sylwii Jaśkowiec i Justyny Kowalczyk w sztafecie sprinterskiej i nadzieje na powiększenie medalowego dorobku dla Biało – Czerwonych.  W biegu na 30 km techniką klasyczną po cichu liczyliśmy na dobry występ naszej...więcej»

28.02.2015 opublikowano w Sport

„Ida” z Oscarem !!!

Stało się to, na co w skrytości ducha liczyliśmy. O godz. 3. 11 czasu polskiego w nocy z 22 na 23 lutego 3015 r. amerykańska aktorka Nicole Kidman i Chiwtel Ejiofor, brytyjski aktor pochodzenia nigeryjskiego obwieścili światu z Dolby Theatre w Hollywood, że w 2015 r. polskiemu filmowi ”Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego przypadła statuetka...więcej»

23.02.2015 opublikowano w Wiadomości

Jaśkowiec i Kowalczyk na brąz

Po raz pierwszy polska sztafeta sprinterska kobiet stylem dowolnym pokazała się z dobrej strony podczas zawodów o Puchar Świata w estońskim Otepaa w połowie stycznia 2015 r. Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk przegrały wówczas ze sztafetami szwedzką i norweską, ale pokazały się z dobrej strony i zgłosiły swoje aspiracje medalowe przed MŚ w...więcej»

22.02.2015 opublikowano w Sport

Kowalczyk czwarta

Pierwszymi konkurencjami finałowymi Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w szwedzkim Falun były sprinty techniką klasyczną na dystansie 1,4 km. Z tą konkurencją swoje marzenia medalowe wiązała Justyna Kowalczyk i polscy kibice. I nie bezpodstawnie, bo eliminacje zaskoczyły wszystkich, gdyż Justyna wygrała z koalicją norweska, a do biegów...więcej»

20.02.2015 opublikowano w Sport

Wyświetlono artukyły od 37 do 45 ze wszystkich 2324