Tak bedzie wyglądał Centralny po przeróbkach, nocą.
Wizualizacja Dworca Centralnego
Nowe biletomaty
WIzualizacja zmian na Dworcu Warszawa-Wschodnia
Dworzec wrocławski po zmianach

Warszawski Centralny przejdzie lifting

Polskie Koleje Państwowe zatwierdziły ostateczny projekt przebudowy warszawskiego Dworca Centralnego. Nie będzie to remont, tylko przebudowa, a właściwie lifting.Kierownictwo największego polskiego przewoźnika kolejowego zapewniają, że Dworzec Przebudowa Centralnym ma zostać zakończona w pierwszej połowie 2012 roku, na mistrzostwa Euro 2012....więcej»

20.01.2010 opublikowano w Wiadomości

Mieszkańcy Łodzi odwołali w referendum prezydenta miasta

Mieszkańcy Łodzi w niedzielnym referendum 17.01.2010 odwołali z funkcji prezydenta miasta. W refendum wzięło udział ok. 20 % mieszkańców i zgodnie z ustawą o referendum wyniki są wiążące. Referendum zorganizowała lewicowa partia, o postkomunistycznych korzeniach, Sojusz Lewicy Demokratycznej, opozycyjna wobec wywodzącego się z prawicy prezydenta...więcej»

20.01.2010 opublikowano w Wiadomości
Magdalena Zgutczyńska

25-latka finalistką konkursu „Przedsiębiorca Roku” 2009

Konkurs od kilku lat organizuje międzynarodowa firma konsultingowa Ernest&Young. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce, promujących przedsiębiorczość. W tym roku jedną z laureatek, obok tuzów biznesu, w kategorii "Nowy Biznes", została 25-letnia Magdalena Zgutczyńska. Jury doceniło jej pomysł i determinację w...więcej»

20.01.2010 opublikowano w Wiadomości

Miesiąc chleba

Okres poświąteczny już za nami, zatem chcielibyśmy zacząć nasz cykl kulinarni tym razem od tematu: Miesiąc Chleba. Tu macie Moi Drodzy pełne pole do popisu. Chciałabym, abyście podzielili się z nami swoimi doświadczeniami, jakie chleby lubicie najbardziej. Nie ukrywam, że jest bardzo dużo różnych odmian i gatunków tego pieczywa, ale nie wszędzie...więcej»

15.01.2010 opublikowano w Kultura

Nagroda dla SEMPER POLONIA

W listopadzie 2009 r. minęło 50 lat od otwarcia lektoratu języka polskiego przy Katedrze św. Cyryla i Metodego w Skopie w Macedonii , który później został przekształcony w kierunek studiów- polonistyka. Z okazji jubileuszu zorganizowano sympozjum naukowe poświęcone dorobkowi naukowemu i osiągnięciom dydaktycznym polonistyki w Macedonii, w którym...więcej»

11.01.2010 opublikowano w Wiadomości
Jerzy Owsiak w studiu TVP, 2010. Fot.Agencja Gazeta
Wolontariuszki WOŚP w Kielcach. Fot.Agencja Gazeta
Finał WOŚP w Krakowie. Fot.Agencja Gazeta
Światełko do nieba w Warszawie. Fot.Agencja Gazeta
Finał V Orkiestry, 1997r. Jerzy Owsiak w TVP. Fot.Agencja Gazeta
Przekazanie sprzętu szpitalom. Fot.Agencja Gazeta

Róbta co chceta czyli Orkiestra Wielkich Serc

Podobno zaczęło się tak: w 1992 roku, Jerzy Owsiak, dziennikarz radiowy, zajmujący się muzyką rockową, usłyszał apel lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka, którzy rozpaczliwie apelowali o doposażenie szpitala. Owsiak zrobił z nimi wywiad w swoim programie i podał numer konta, na który można wpłacać pieniądze. Apel powtórzył podczas kultowego festiwalu...więcej»

11.01.2010 opublikowano w Wiadomości

W tym roku będziemy obchodzić 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem, błyskotliwego zwycięstwa militarnego, zakończonego spektakularna polityczną klęską.
Słynne zdjęcie z polsko-niemieckiej granicy z początku II wojny światowej. Niemieckie bojówki rozbijają polski szlaban graniczny.
Prof. Zbigniew Religa. Fot. Senat RP
Prof. Barbara Skarga. Fot. Agencja Gazeta
Marek Edelman, człowiek - legenda. Fot. Agencja Gazeta
Prof. Leszek Kołakowski. Fot. Agencja Gazeta.

Było, minęło. Prognozy na 2010

Minął rok 2009. Zgodnie z prognozami w końcu 2008 roku – miał przynieść kataklizm finansowy w Europie, i jak się spodziewano w Polsce. Na szczęście nie przyniósł. Był też zdecydowanie spokojniejszy w wewnętrznej polityce w stosunku do 2007 roku. Jeden z publicystów napisał nawet, że „społeczeństwo polskie odpoczywa od polityki”. Ponieważ...więcej»

11.01.2010 opublikowano w Wiadomości
Wolontariuszki Orkiestry z Kielc. Fot. Agencja Gazeta

Osiemnastka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała znowu rekordową ilość pieniędzy – 36 milionów złotych! Jeszcze ok. 20, po przeliczeniu pieniędzy ze skarbonek było 12 milionów, trzy godziny później licznik przekroczył już 30 milionów. Pierwsze serduszko WOŚP wylicytowano za ponad milion złotych, dwa kolejne poszły po ponad 200 tysięcy...więcej»

08.01.2010 opublikowano w Wiadomości
Portret Chopina autorstwa E. Delacroix

Inauguracja Roku Chopinowskiego

Rok 2010 będzie na świecie Rokiem Chopina. W warszawskiej Filharmonii Narodowej zainaugurował go koncert światowej sławy chińskiego pianisty Lang Langa. W tym roku przypada 200 rocznica urodzin największego polskiego kompozytora. W ramach obchodów rocznicy urodzin "Frycka" odbędzie masa imprez kulturalnych w Polsce i na świecie. W...więcej»

07.01.2010 opublikowano w Wiadomości

Wyświetlono artukyły od 2287 do 2295 ze wszystkich 2324