Tomasz Sikora. Fot. Agencja Gazeta

Zwariowana pogoda – sensacyjne podium

Źle rozpoczęły się dla Tomasza Sikory igrzyska w Vancouver. Dwa dni przed pierwszym startem wymęczyli go krwiopijcy z kontroli antydopingowej. Pobrali mu tyle krwi do analiz dopingowych, że sami kazali dłużej poleżeć, żeby dojść do siebie. Mało tego. Przez trwające długo procedury antydopingowe Sikora stracił oficjalny trening. W niedzielę rano...więcej»

15.02.2010 opublikowano w Sport
Srebro dla Adama Małysza. Fot. Agencja Gazeta
Medaliści na podium- od lewej Adam Małysz, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer. Fot. Agencja Gazeta.

Małysz w srebrze

Adam Małysz srebrnym medalistą na średniej skoczni! Czwarty udział w igrzyskach –trzeci medal. Kto oglądał transmisję, zapewne wciąż jest stanie szczytowych emocji.Po pierwszej serii- jaskółka możliwości sukcesu.  Szwajcar Ammann ( w końcu skoczy po swoje trzecie złoto olimpijskie!) – 105 m. To dało 2 ,5 pkt. przewagi nad Niemcem Uhrmannem....więcej»

14.02.2010 opublikowano w Sport
Logo XXI Igrzysk Olimpijskich

Dwa tygodnie emocji i bezsenności- po zapaleniu olimpijskiego znicza

Nie wiem, ile tysięcy Polek i Polaków zasiadło o 3 rano przed telewizorem w noc z 12 na 13 lutego, ale było warto. Uroczystość otwarcia XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich na BC Place Stadium w Vancouver przeszła oczekiwania. Była jakże inna niż ta w 1988 r. w Calgary, którą do dzisiaj pamiętam. Dzięki relacjom telewizyjnym ci, którzy smacznie...więcej»

13.02.2010 opublikowano w Sport

Rozmowy polsko-niemieckie o dobrym sąsiedztwie

11 lutego 2010 r. w Berlinie odbyła się konferencja poświecona przeglądowi polsko-niemieckiego traktatu z 1991 r. W konferencji, której przewodniczyli wiceministrowie spraw wewnętrznych z obu krajów, wzięli udział  m.in. przedstawiciele organizacji polonijnych z Niemiec i mniejszości niemieckiej z Polski. Zdaniem Marka Wójcickiego, prezesa...więcej»

12.02.2010 opublikowano w Kultura

Ważne dla stypendystów !

Pragniemy przypomnieć wszystkim, którzy są zainteresowani otrzymywaniem stypendiów SEMPER POLONIA, że polskie placówki dyplomatyczno – konsularne przyjmują od studentów polskiego pochodzenia stosowne dokumenty o przyznanie stypendium Fundacji, a przede wszystkim zaświadczenia o zaliczeniu semestru jesiennego roku akademickiego 2009/2010. Od...więcej»

11.02.2010 opublikowano w Wiadomości

Wszystko ma swoją drugą stronę

Rewers, to czarna komedia, która ostatnio gości w kinach w całej Polsce. Reżyserem jest Borys Lankosz, młody, wielokrotnie nagradzany twórca, wciąż jednak mało znany szerokiej publiczności. Również Rewers - jego ostatnie dzieło, w 2009 roku, w Gdyni, otrzymało prestiżową główną nagrodę „Złotych Lwów” za najlepszy film, nagrodę publiczności,...więcej»

11.02.2010 opublikowano w Kultura

Dziewiąte igrzyska „Jantara”

Klub Olimpijczyka "Jantar" z Racotu  ma się czym pochwalić – po raz dziewiąty młodzież ze swoim prezesem Wojciechem Ziemniakiem będzie kibicowała polskim sportowcom na Igrzyskach Olimpijskich. - Wszystko zaczęło się od ”szalonej” wyprawy do Barcelony na Igrzyska XXV Olimpiady, potem było Lillehammer, Atlanta, Nagano, Sydney, Ateny,...więcej»

11.02.2010 opublikowano w Sport
Fot. Agencja Gazeta
Fot. Agencja Gazeta

Walentynki 2010

Kult św. Walentego wywodzi się z kultury anglosaskiej ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. Zwyczaj obchodzenia Walentynek dotarł do Polski stosunkowo niedawno, bo w latach 90. tych.  Zdążył się na tyle zadomowić, że dziś „Święto Zakochanych” na trwałe weszło do naszego kalendarza. To swoiste...więcej»

10.02.2010 opublikowano w Wiadomości
Fot. Agencja gazeta
Fot. http://zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/czekoladowe-serce/

Walentynkowe przepisy i porady, czyli przez żołądek do serca…

Walentynki to najlepsza okazja, aby zaskoczyć swoją drugą połowę i przygotować jej niespodziankę, bo przecież przez żołądek do serca, jak mawia stare porzekadło. Aby przysłowie się spełniło, wszystko zależy od naszych inwencji. Zawsze można przygotować romantyczne menu, upiec ciasto w kształcie serca, lub przygotować to, co ona lubi osoba, a na...więcej»

10.02.2010 opublikowano w Kultura

Wyświetlono artukyły od 2260 do 2268 ze wszystkich 2324