Adam Małysz na belce startowej. Fot. Agencja Gazeta

„To srebro ma blask platyny” Małysz ponownie wicemistrzem!

       Przepowiednie znawców tematu sprawdziły się co do joty. W konkursie na dużej olimpijskiej skoczni w Whistler podium wyglądało identycznie, jak na skoczni średniej oficjalnie nazywanej normalną. Bezapelacyjnie i w fenomenalnym stylu zwyciężył Szwajcar Simon Amman, ale niemal równie fantastyczny był Adam Małysz, który...więcej»

21.02.2010 opublikowano w Sport

Brązowa i waleczna Justyna, idzie czas złota?

Łatwo się zachwycić- trudno komentować. Zachwyt bierze się z oceny stylu walki biegaczek próbie łączonej – dwa razy po 7, 5 km; każda część inaczej- pierwsza klasykiem, druga dowolnie, czyli „łyżwą”. Co pokazała Norweżka Marit Bjoergen, dzielnie wspierana na trasie przez koleżanki, było wspaniałą bajką o sporcie. Co wykonała Justyna Kowalczyk –...więcej»

20.02.2010 opublikowano w Sport
Portret Fryderyka Chopina autorstwa Eugène  Delacroix

Długie urodziny, długi koncert

Od 22 lutego do 1 marca 2010 r. będą trwać w Warszawie uroczystości związane z obchodami 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Uświetnią je liczne koncerty, na których najwybitniejsi pianiści światowi będą prezentować utwory największego polskiego kompozytora i artystów jego epoki. W Filharmonii Narodowej wystąpią m.in. Rafał Blechacz, Ivo...więcej»

19.02.2010 opublikowano w Wiadomości

Jedno pudło mniej i może byłby medal

Reguły w długodystansowym biegu biathlonowym kobiet /biegają 15 km./ i mężczyzn /20 km./ są proste: za każde pudło na strzelnicy doliczana jest karna minuta. Dwa strzelania w pozycji leżącej i dwa w pozycji stojącej – łącznie 20 strzałów. Przed tymi biegami wszyscy komentatorzy sportowi i kibice zastanawiali się nad medalowymi szansami...więcej»

19.02.2010 opublikowano w Sport
Szczęśliwa srebrna medalistka Justyna Kowalczyk. Fot. Agencja gazeta

Srebrna radość Justyny, niezwykły hart Petry

Po niedosycie, jaki wywołała u Justyny Kowalczyk pierwsza konkurencja na igrzyskach - bieg na 10 kilometrów techniką łyżwową, po następnej – biegach sprinterskich rozgrywanych techniką klasyczną, po torach (dystans wynosił 1.400 m), przyszła wielka radość. Srebrna radość, choć była też szansa na złoto. Ale, podobnie, jak w przypadku konkursu...więcej»

18.02.2010 opublikowano w Sport
Tomasz Sikora. Fot. Agencja Gazeta

Pościg trwa

Wielce zasłużony biathlonista Tomasz Sikora przegrał pierwszą szansę za sprawą pogody.  Nie on jeden ze światowych asów. Pokonała ich –przypominam- przejściowa śnieżyca, gdy akurat oni biegli i strzelali sprintując, każdy w pojedynkę. Dopiero 29 lokata ( 2 min.8 sek. straty) nie tylko zepsuła pierwszą próbę, lecz też określiła nadzwyczaj...więcej»

17.02.2010 opublikowano w Sport

Msza Święta w Środę Popielcową. Na zdjęciu Kardynał Stanisław Dziwisz. Fot. Agencja Gazeta

Środa Popielcowa i Wielki Post

Środa Popielcowa, inaczej zwana Popielcem, lub Wstępną Środą w Kościele katolickim jest pierwszym dniem Wielkiego Postu, trwającego 40 dni do Wielkanocy. Jest to dzień pokutny, w którym obowiązuje ścisły post jakościowy i ilościowy, który powinien być o chlebie i wodzie, w wersji rygorystycznej. Osoby, które ukończyły 14 rok życia nie powinny...więcej»

16.02.2010 opublikowano w Wiadomości
Koncert Depeche Mode. Fot. Agencja Gazeta
Fani na koncercie Depeche Mode. Fot. Agencja Gazeta

Depeche Mode w Łodzi

Na  trasie koncertowej zespołu Depeche Mode ponownie pojawiła się Polska. Zespół  przybył do Łodzi, aby 11 i 12 lutego zafundować dwudniowe show. Koncerty odbyły się w Hali Arena w Łodzi, która aż mieści 13,5 tysięcy widzów. Wszystkie bilety brytyjskiego zespołu rozeszły się jak świeże bułeczki jeszcze na kilkanaście tygodni przed...więcej»

16.02.2010 opublikowano w Kultura
Justyna Kowalczyk. Fot. Agencja Gazeta

To też sukces

Większość kibiców  widziała ją już dzisiaj na najwyższym miejscu olimpijskiego podium. Czy zawiodła? Moim zdaniem – nie. Piąte miejsce Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km. stylem dowolnym to też sukces. Trasa bardzo szybka, bez trudnych podbiegów, optymalna dla zawodniczek, które dobrze biegają łyżwą. Sama Justyna jeszcze przed biegiem...więcej»

16.02.2010 opublikowano w Sport

Wyświetlono artukyły od 2251 do 2259 ze wszystkich 2324